Wspieraj!

Znajdź radość w ofiarowaniu!

Czy wyobrażasz sobie, że ktoś wręcza Ci prezent urodzinowy – bez uśmiechu i dobrego słowa? To raczej niemożliwe, ponieważ z obdarowywaniem bliskich w naturalny sposób wiąże się radość, satysfakcja, poczucie, że robimy coś dobrego… Wszyscy wiemy, że prezent – chociażby drobiazg – wręczany od serca daje radość i to podwójną! Cieszy zarówno tego, kto go otrzymał, jak i tego, kto go podarował. Z ofiarowywania drobiazgów płynie radość! Pięknie pisał o tym św. Paweł: „Radosnego dawcę miłuje Bóg” (2 Kor 9, 7). Mocno wierzymy w to, że tak właśnie jest, dlatego postanowiliśmy mnożyć radość – poprzez ofiarowanie! W tym celu powstał projekt „Wdowi grosz”.

Idea projektu

Fundacja Królowej Różańca Świętego (więcej przeczytasz na nasz temat w tym miejscu) na co dzień realizuje liczne projekty (zobacz. jakie), które – w dużym skrócie – polegają przede wszystkim na promowaniu modlitwy różańcowej, nowenny pompejańskiej oraz pełnieniu uczynków miłosierdzia. Przez lata naszej działalności udało nam się zjednoczyć wiele osób, które zaangażowały się w liczne dzieła, ofiarując swój czas i wsparcie – modlitewne oraz materialne. Otwarta postawa Darczyńców ośmieliła nas i zainspirowała do zaproszenia wszystkich ludzi o dobrych sercach do wspierania inicjatyw, realizowanych przez Fundację.

Zostań Pomocnikiem Królowej Różańca Świętego!

Drużyna Pomocników jest coraz liczniejsza! Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu wielu osób, które zdecydują się wesprzeć działalność Fundacji „drobiazgami”, uda nam się dokonać niesamowitych rzeczy! Wierzymy, że „Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim” (Rz 8, 28) – z tego powodu jesteśmy pełni nadziei na powodzenie naszych pomysłów. Wybierając sobie za Patronkę Królową Różańca Świętego, która jest wzorem pokory, skromności i umiłowania tego, co małe w oczach świata, ale znaczące dla Boga (por. 1 Kor 1, 27), zapraszamy Cię do włączenia się w naszą działalność! Stań się częścią drużyny Pomocników Maryi!

Wszystkie otrzymane od Was „drobiazgi” są bezcenne!

Lata pracy Fundacji dały nam poznać, jak wiele prawdy jest w ludowej mądrości: „Ziarnko do ziarnka aż zbierze się miarka” – wystarczy tylko cierpliwość i otwarte serca, gotowe do niesienia pomocy innym. Pamiętaj, nie trzeba mieć wiele, żeby się dzielić! W Ewangelii znajdziemy wiele przykładów takiej inspirującej postawy. Jednym z nich jest postać wdowy, która wrzuciła do skarbony „dwa pieniążki, czyli jeden grosz” (Mk 1, 42). Każdy, kto zechce wesprzeć nas modlitwą i ofiarowanym Fundacji bezcennym „drobiazgiem”, może wybrać, na jaki cel zostanie przeznaczona kwota, którą przekazał Fundacji.

Jeżeli jesteś zainteresowany wsparciem naszych inicjatyw, poznaj aktualne projekty, które realizujemy. Wybierz projekt, który chcesz wesprzeć i… ZAANGAŻUJ SIĘ! 

To wdowie grosze zbudowały dzieła ewangelizacji!

Kiedy trzeba zdziałać coś dobrego, często myślimy o sakiewce bogacza, która może rozwiązać natychmiastowo wszystkie problemy. To często okazuje się iluzją, dlatego polegamy na niewielkich ale systematycznych wpłatach od Darczyńców. Nasze dotychczasowe projekty udało się pomyślnie zakończyć dzięki zaangażowaniu grona osób, z których żadna nie była milionerem. To wdowie grosze budują wielkie dzieła, zatem nie wstydźmy się niewielkich ofiar.  

 

Odwiedź nasze strony:

nowenna pompejanska

egzorcyzmy

czasopismo rozancowe

zywy rozaniec