Przed nami nowa misja: podręczny modlitewnik pompejański w języku ukraińskim

Postęp 2%
Koniec za 47 dni

Zobacz, jakie nowe wyzwania stają przed Fundacją Królowej Różańca Świętego!

Będąc w ubiegłym roku w Pompejach, spotkaliśmy się z abp. Tommasem Caputo – delegatem papieskim dla sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Wyraził swoje poparcie dla idei propagowania nowenny pompejańskiej za wschodnią granicą Polski. Udzielił  także swojego błogosławieństwa dla przygotowania modlitewnika dla naszych katolickich współwyznawców na Ukrainie.

Wyjdźmy naprzeciw braciom w wierze!

Niestabilność (mówiąc wprost: wojna), niskie płace, wszechobecna korupcja… Nie każdy z nas może rozwiązać problemy wewnętrzne sąsiedniego kraju. Każdego jednak stać na coś zgoła cenniejszego: na przybliżenie im Boga! Oprócz modlitwy, możesz podarować swój „wdowi grosz”, który zostanie przeznaczony na cel ściśle ewangelizacyjny. Pamiętajmy o tego rodzaju jałmużnie szczególnie podczas Wielkiego Postu. – O zaangażowaniu w potrzeby Kościoła, który wszyscy tworzymy i za który wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. Świątynie na Ukrainie są znacznie rzadziej porozsiewane niż w Polsce i nasi bracia w wierze nie mają tam łatwego dotarcia do wartościowych, duchowych pulikacji. Także do nowenny pompejańskiej.

Książeczki będą tam rozdawane za darmo. Także dzięki Tobie!

Mamy zaplecze, potrzebujemy środków

Jako Fundacja, dysponujemy wszystkim, co potrzeba, aby wydać i skierować do dystrybucji podręczny modlitewnik pompejański w języku ukraińskim. Taki, z którego można korzystać w drodze do pracy, ale nie tylko. Chcemy wykorzystać nasze możliwości, żeby zająć się tymi, którzy potrzebują pomocy i szukają jej. Chcemy dać im to, co rzeczywiście ugasi pragnienie ich dusz, a nie to, co pomaga tylko doraźnie. W końcu to w Bogu powinni szukać spokoju dla swoich dusz (por. Ps 62, 2).

Jedynym, czego potrzebujemy jest… Twoja jałmużna.

Co znajdzie się w modlitewniku?

Ma to być mniej 112-stronicowa publikacja formatu kieszonkowego. A w niej m.in.:

Ile jest potrzebne?

Celujemy w początkowy nakład nie mniejszy niż 2000 egzemplarzy. To pozwoli nam dotrzeć do pierwszych potrzebujących oraz rozeznać dalsze potrzeby. Nie uda nam się to bez wsparcia finansowego. Współdziałanie darczyńców i Fundacji Pomocnicy Królowej Różańca Świętego jest podzielone na 4 etapy. Są to koszty:

  1. tłumaczenia modlitewnika (ok. 2400 zł),
  2. korekty i zatwierdzeń kościelnych (ok. 1300 zł),
  3. druk (nie więcej niż 3000 zł),
  4. dostawa do wybranych parafii na Ukrainie (maksymalnie 1200 zł).

Z naszych obliczeń wynika, że całość wydatków nie przekroczy 7900 zł. Współpracujące z nami Wydawnictwo Rosemaria nie pobiera prowizji za swoją pracę i wszystkie etapy przygotowania do druku będzie nadzorować całkowicie bezpłatnie. 

Sprawdzamy się od lat – warto nam zaufać

Na naszej stronie www.pkrs.org.pl można sprawdzić, jak zaplanowaliśmy rozpropagowanie setek tysięcy obrazków z nowenną pompejańską, i przyjrzeć się akcji dostarczania nowenny pompejańskiej potrzebującym w więzieniach. Korzystając z tych doświadczeń, chcemy podjąć się ewangelizacji na nowym froncie, w diecezjach lwowskiej i kijowsko-żytomierskiej. A także Ukraińcy pracujący w Polsce będą mogli skorzystać z tej duchowej pomocy, jaka jest nowenna pompejańska!

Nie prosimy o wiele – prosimy o przysłowiowy grosik

We wspomnianym już Psalmie 62 czytamy dalej: „Do bogactw, choćby rosły, serc nie przywiązujcie” (Ps 62, 11b). Pięć złotych raczej nie zrujnuje Twojego domowego budżetu, a z pewnością przybliży nas do realizacji szlachetnego celu.

Pomyśl, czego możesz sobie odmówić w ramach wielkopostnej jałmużny? Możesz przekazać równowartość

Decyzja zależy od Ciebie. Pamiętaj: razem odpowiadamy za to, czy podrzemujemy wiarę w naszych bliźnich. 

Każdemu darczyńcy, z serca BÓG ZAPŁAĆ!

 

 

 

Powiadom znajomych na:

MODLITEWNIK POMPEJAŃSKI P(...)
modlitewnik ukrainski
Postęp 2%
Koniec za 47 dni

Mamy już 160 z 7900 zł

Powiadom znajomych na:

Upominek dla Darczyńcy:

Darczyńcy od 100 zł – prenumerata "Królowej Różańca Świętego"

Darczyńcy 250 zł – osobiste podziękowanie – dyplom od Fundacji Królowej Różańca Świętego

Projekt wsparli:

Imię Kwota
Joanna C50 zł
Dorota R10 zł
Magdalena S50 zł
Marta B50 zł