W 2020 r. udało się wydać na Ukrainie modlitewnik pompejański, teraz czas na biografię autora nowenny nie do oparcia!

Projekt zakończony! Dziękujemy za okazane wsparcie!

Postęp 100%

Wydajemy pierwszą w języku ukraińskim biografię bł. Bartolo Longo 

Od 30 lat Kościół na Ukrainie cieszy się wolnością. To dużo a zarazem niewiele zważywszy, że w czasach Związku Radzieckiego życie religijne było w tym kraju bardzo drastycznie ograniczone, a większość świątyń zamknięta i zniszczona. Obecnie cześć parafii zostało odbudowane, powstają także nowe. Trzeba jednak pamiętać, że katolików obu obrządków: wschodniego i zachodniego, jest na Ukrainie niecałe 10%. Większość mieszkańców tego kraju stanową prawosławni. Jest też bardzo wielu ludzi uważających się za niewierzących. Parafie rzymskokatolickie na Ukrainie są dużo mniejsze od parafii w Polsce i często bardzo rozproszone. Tereny wschodniej Ukrainy to obszar praktycznie misyjny. 

Tragedią Ukrainy jest toczący się od 2014 roku konflikt zbrojny z Rosją. W jego wyniku śmierć poniosło przeszło 3 tys. osób, a 7 tys. odniosło różnego rodzaju obrażenia. Z powodu trudności ekonomicznych, wielu ludzi zmuszonych jest szukać pracy zagranicą, w tym także w Polsce. 

Dlatego z Fundacją Królowej Różańca Świętego podjęliśmy się tłumaczenia na język ukraiński biografii bł. Bartolo Longo. Ten wielki Apostoł Różańca, nazwany przez Jana Pawła II „wzorem dla katolików świeckich”, to święty bardzo potrzebny w tym kraju. Jego nawrócenie, może być dla wielu ludzi przykładem i inspiracją w ich drodze ku Bogu, tym bardziej że magia i wróżbiarstwo są tutaj bardzo rozpowszechnione.  

Trzeba też podkreślić, że wciąż wzrasta na Ukrainie zainteresowanie nowenną pompejańska, a Modlitewnik Pompejański autorstwa Bartolo Longo, jaki w 2020 roku został dzięki akcji „Wdowi Grosz” wydany po ukraińsku, dotarł już do wielu nie tylko katolików, ale i prawosławnych. Jest on także bezpłatnie rozpowszechniany na terenach dotkniętych działaniami zbrojnymi. 

Mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy uda się nam już wkrótce wydać po ukraińsku biografię bł. Bartolo Longo i że stanie się ona dla wielu mieszkańców tego kraju, pomocą w ich drodze ku Bogu. 

 o. Mariusz Krawiec SSP 

Dyrektor Wydawnictwa Świętego Pawła we Lwowie  

 

 

 

Powiadom znajomych na:

BIOGRAFIA BŁ. BARTOLO LON(...)
biografia bartolo longo po ukrainsku
Postęp 100%

Mamy już 2500 z 2500 zł

Powiadom znajomych na:

Upominek dla Darczyńcy:

Wszyscy Darczyńcy od 100 złotych otrzymają biografię Bartola Longo "Od kapłana Szatana do apostoła Różańca" w twardej oprawie z autografem!

Projekt wsparli:

Imię Kwota
Jerzy M1440 zł
Zofia Z35 zł
Izabela D25 zł
Miroslawa F260 zł
Krystyna Pisarek10 zł
Anna G500 zł
Anita P100 zł
Agnieszka W100 zł
Romana Ł30 zł