Poznaj nas

Trochę historii: 2002 rok – wtedy wszystko się zaczęło. Postanowiliśmy, że chcemy być Pomocnikami Królowej Różańca Świętego, szerząc modlitwę różańcową w świecie, ukazując moc nowenny pompejańskiej i – po prostu – czyniąc dobro, obierając sobie za przewodniczkę Maryję. Dokładnie 10 lat później – w 2012 roku – zaczęliśmy wydawać czasopismo „Królowa Różańca Świętego”. Na początku ukazywało się jako kwartalnik, a od 2016 roku jest wydawane jako dwumiesięcznik! Czasopismo to stanowi podstawowy organ naszej działalności, którą prowadzimy w ramach Fundacji Pomocnicy Królowej Różańca Świętego, powołanej do życia w 2013 roku.

Trzon naszej działalności

Wydawany przez nas dwumiesięcznik „Królowa Różańca Świętego” ma swojego opiekuna z ramienia Kościoła Katolickiego. Funkcję asystenta kościelnego czasopisma pełni ks. kanonik dr Jan Glapiak. Ze względu na profil naszej działalności, zorientowany na promowanie modlitwy różańcowej oraz szerzenie nowenny pompejańskiej – w sposób szczególny współpracujemy z Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Owocem tej współpracy są comiesięczne Msze Święte zbiorowe, które odbywają się 25. dnia każdego miesiąca, w intencjach złożonych przez osoby pragnące, by ich sprawy zostały przedstawione Królowej Różańca Świętego przy ołtarzu w Pompejach. W ostatnim czasie udało nam się zrealizować film „Tajemnica Nowenny Pompejańskiej”, w którym prezentujemy działalność Sanktuarium, opowiadamy o postaci bł. Bartola Longa – duchowego patrona podejmowanych przez nas zadań oraz oddajemy głos tym, którzy doświadczyli cudów różańca.

Zasady, których się trzymamy:

1. Wolontariat – to jest to!

Nasza praca na rzecz Fundacji jest w pełni darmowa. Wszystkie możliwe działania realizujemy własnymi siłami, nie pobierając żadnego wynagrodzenia. Nie zatrudniamy specjalistów, raczej szukamy sposobów na to, by doskonalić nasze umiejętności, dzięki czemu jesteśmy w stanie samodzielnie wykonywać szereg wymagających prac, np. wydawniczych – redakcyjnych i edytorskich, medialnych
– internetowych, radiowych, filmowych czy logistycznych – organizowanie pokazów, prelekcji, inspirujących spotkań wśród potrzebujących…

2. Koszty należy minimalizować!

Naszym zadaniem jest skuteczne realizowanie celów zapisanych w statucie Fundacji. Aby móc rzetelnie wypełniać nasze postanowienia związane z pracą Fundacji (opartą na wolontariacie), koszty, jakie ponosimy, są związane wyłącznie z realizacją działalności określonej w statucie. W zgodzie z przyświecającą nam ideą minimalizowania kosztów Fundacja Pomocnicy Królowej Różańca Świętego nie posiada lokalu, dzięki czemu nie generuje dodatkowych kosztów związanych z najmem pomieszczeń, a wszystkie pozyskane środki mogą być przeznaczane na bezpośrednią działalność.

3. Chcesz pomóc? Zapraszamy!

Zdajemy sobie sprawę, że sami niewiele jesteśmy w stanie zdziałać, co uczciwie przyznajmy i z pokorą zwracamy się z prośbą o pomoc do tych, którzy mają możliwość wsparcia naszych inicjatyw – modlitwą i dobrowolną ofiarą. Nie oczekujemy, nie nalegamy, a jedynie prezentujemy nasze dzieła i zachęcamy do zaopiekowania się nimi wszystkich ludzi o otwartych sercach. Stali Darczyńcy tworzą serce Fundacji! 

Odwiedź nasze strony:

nowenna pompejanska

egzorcyzmy

czasopismo rozancowe

zywy rozaniec